Szanowni Państwo!

W związku z wybraniem nowego zarządu Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych Oddział w Gdańsku chcielibyśmy się  Państwu przedstawić i zachęcić do aktywnego udziału w pracach Towarzystwa.

Przewodniczący  PTNW Oddział Gdańsk: Andrzej Stryszak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

V-ce przewodniczący: Bartosz Dominiak-Górski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretarz: Marta Miśków- Baranowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skarbnik: Agnieszka Świątalska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Misją PTNW  Towarzystwa wyrażoną  poprzez cele wyspecyfikowane w paragrafie 7 Statutu, jest.:

  • rozwijanie i upowszechnianie nauk weterynaryjnych w Polsce,
  • inspirowanie prac naukowo badawczych w zakresie tych nauk, inspirowanie i popieranie realizacji programów kształcenia i specjalizacji w zawodzie weterynaryjnym,
  • reprezentowanie polskich nauk weterynaryjnych.

Wizją Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych Oddział w Gdańsku jest takie organizowanie jego działalności aby systematycznie zwiększała się liczba członków naszego oddziału aktywnie uczestniczących w jego pracach.

W naszym województwie pracuje ok. 800 lekarzy weterynarii. Tylko ok. 100 jest członkami Towarzystwa.

Chcemy z całą mocą podkreślić, że Towarzystwo jest dostępne nie tylko dla lekarzy weterynarii.

W naszym środowisku weterynaryjnym pracuje wiele koleżanek i kolegów innych zawodów, którzy pokochali weterynarię, odnaleźli wśród nas swoje miejsce i przyczyniają się wybitnie do rozwoju naszego zawodu. Zachęcamy ich szczególnie do wstępowania do PTNW,  co z pewnością jeszcze bardziej zwiąże ich z  naszym środowiskiem, a również, w  co wierzymy, będzie bodźcem do pogłębiania zainteresowań naukowych.

Jesteśmy przekonani, że wstępując do Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych każdy z nas może odnieść wymierne korzyści, tj.:

  • dostęp do najnowszej wiedzy i jej praktycznych zastosowań bez konieczności straty czasu na jej poszukiwania.
  • bezpośredni kontakt z ekspertami z poszczególnych dziedzin weterynaryjnych i możliwość korzystania z ich osiągnięć i praktycznych doświadczeń.
  • kształtowanie zainteresowań naukowych i stymulowanie potrzeby samokształcenia, w celu utrzymania odpowiedniego poziomu profesjonalizmu.
  • kształtowanie właściwych relacji koleżeńskich poprzez udział w zebraniach naukowych i bezpośrednie kontakty międzyludzkie.
  • budowanie i umacnianie więzi ze swoim środowiskiem zawodowym oraz wzmacnianie przekonania o znaczeniu  społecznym  naszego zawodu.
  • możliwość prezentacji podczas zebrań naukowych własnych osiągnięć i doświadczeń członków Towarzystwa.

Informacje o składkach i jak się zapisać do Towarzystwa znajdą Państwo tutaj.